Menü bezárása
Asztali nézet
  Van hozzáférése? | lépjen be   Mobil nézet
Váltás az akadálymentes honlapra  2020. szeptember 30. | Ma Jeromos napja van.
Elektronikus ügyintézés

Élőben jelentkezett Halasról a Kossuth Rádió

04
02
2020
Felfigyelt Halas értékeire az országos média. Az M5, és a Petőfi televíziós csatornákon a napokban bemutatott tudósítások, illetve a jövő hétvégén adásba kerülő Hazahúzó című műsor után egy újabb országos bemutatkozási lehetőséget kapott Kiskunhalas. Ma szinte egész nap a városból jelentkezik élőben a Kossuth Rádió Országjáró című műsorfolyama.


A műsor első része délelőtt 10 órakor kezdődött meg. A stáb a Csipkeházban rendezkedett be, ide érkeznek szép sorban a vendégek.
- Az Országjáró Szombat Délelőtt és Délután magazinunk minden szombaton más és más magyar településről jelentkezik, gyakorlatilag, mint a műsor címe is mutatja, végigjárjuk egész Magyarországot. Nagyon szeretjük bemutatni a Hungarikumokat, így nem volt kérdéses, hogy a halasi csipke „szülővárosába” is eljövünk. Összesen öt órányi műsorral jelentkezünk innen, ez idő alatt bőven lesz időnk bemutatni a helyi egyesületeket, a színes kulturális életet, különleges helyszíneket. Már pénteken kora délután megérkeztünk, tehát lassan egy teljes napja vagyunk itt. Mindenki mosolyog, témákat, riportalanyokat javasolnak nekünk. Végtelenül kedvesek az emberek, szeretettel fogadtak bennünket, ami azért sajnos nem mindenhol van így – árulta el Czifra Szilvia műsorvezető.
Az első félórában a város legnagyobb büszkeségével, a világhírű halasi csipkével és annak elkészítési folyamatával ismerkedhettek meg a hallgatók.
- Nagyon nagy megtiszteltetés számunkra, és azt gondolom az egész város számára, hogy a Kossuth Rádió ilyen kiemelt figyelmet szentel a csipkének és Halas egyéb kulturális kincseinek. Országszerte, sőt határainkon túl is rengetegen hallgatják ezt a műsort, így nagyban hozzájárulhat a város turizmusának fellendítéséhez – mondta Szécsiné Rédei Éva a Csipkeház igazgatója.

A műsor szerkesztői valóban nagy hangsúlyt fordítottak a különböző kulturális értékek bemutatására. Délelőtt zenéltek például a Szilaj Citerazenekar tagjai, de a megszólalók között volt Vadkerti Mónika is, aki a városunkban nagy népszerűségnek örvendő Folkesték sorozatról tartott rövid ismertetőt. A délelőtt folyamán a Csipkeházba érkezett Magyarország madridi nagykövete, dr. Odrobina László. Elmondta, nagy öröm számára itt lenni, hiszen felesége kiskunhalasi, ő maga pedig mélykúti, így mindig boldogsággal tölti el, ha a térség értékeit népszerűsítheti. A gasztronómiai is kiemelt szerepet kapott a Kossuth Rádió délelőtti adásában. Sós Dezső mesterszakács a halasi savanyúmáj történetéről és elkészítéséről beszélt a riportereknek.

Felfigyelt Halas értékeire az országos média. Az M5, és a Petőfi televíziós csatornákon a napokban bemutatott tudósítások, illetve a jövő hétvégén adásba kerülő Hazahúzó című műsor után egy újabb országos bemutatkozási lehetőséget kapott Kiskunhalas. Ma szinte egész nap a városból jelentkezik élőben a Kossuth Rádió Országjáró című műsorfolyama.


A műsor első része délelőtt 10 órakor kezdődött meg. A stáb a Csipkeházban rendezkedett be, ide érkeznek szép sorban a vendégek.
- Az Országjáró Szombat Délelőtt és Délután magazinunk minden szombaton más és más magyar településről jelentkezik, gyakorlatilag, mint a műsor címe is mutatja, végigjárjuk egész Magyarországot. Nagyon szeretjük bemutatni a Hungarikumokat, így nem volt kérdéses, hogy a halasi csipke „szülővárosába” is eljövünk. Összesen öt órányi műsorral jelentkezünk innen, ez idő alatt bőven lesz időnk bemutatni a helyi egyesületeket, a színes kulturális életet, különleges helyszíneket. Már pénteken kora délután megérkeztünk, tehát lassan egy teljes napja vagyunk itt. Mindenki mosolyog, témákat, riportalanyokat javasolnak nekünk. Végtelenül kedvesek az emberek, szeretettel fogadtak bennünket, ami azért sajnos nem mindenhol van így – árulta el Czifra Szilvia műsorvezető.
Az első félórában a város legnagyobb büszkeségével, a világhírű halasi csipkével és annak elkészítési folyamatával ismerkedhettek meg a hallgatók.
- Nagyon nagy megtiszteltetés számunkra, és azt gondolom az egész város számára, hogy a Kossuth Rádió ilyen kiemelt figyelmet szentel a csipkének és Halas egyéb kulturális kincseinek. Országszerte, sőt határainkon túl is rengetegen hallgatják ezt a műsort, így nagyban hozzájárulhat a város turizmusának fellendítéséhez – mondta Szécsiné Rédei Éva a Csipkeház igazgatója.

A műsor szerkesztői valóban nagy hangsúlyt fordítottak a különböző kulturális értékek bemutatására. Délelőtt zenéltek például a Szilaj Citerazenekar tagjai, de a megszólalók között volt Vadkerti Mónika is, aki a városunkban nagy népszerűségnek örvendő Folkesték sorozatról tartott rövid ismertetőt. A délelőtt folyamán a Csipkeházba érkezett Magyarország madridi nagykövete, dr. Odrobina László. Elmondta, nagy öröm számára itt lenni, hiszen felesége kiskunhalasi, ő maga pedig mélykúti, így mindig boldogsággal tölti el, ha a térség értékeit népszerűsítheti. A gasztronómiai is kiemelt szerepet kapott a Kossuth Rádió délelőtti adásában. Sós Dezső mesterszakács a halasi savanyúmáj történetéről és elkészítéséről beszélt a riportereknek.

KERÜLJE A SORBAN ÁLLÁST!
Adó-, díj- és illetékfizetési kötelezettségét elektronikus úton is teljesítheti.
KORONAVÍRUS
TÁJÉKOZTATÓ!
Hasznos információk
Segélyhívó telefonszámok, felnőtt és gyermek háziorvosi rendelők
elérhetőségei, továbbá a helyi gyógyszertárak, közszolgáltatók,
közigazgatási intézmények, közjegyzők, tömegközlekedési
kirendeltségek, egyházak adatai
Helyi busz menetrend
Kiskunhalas Város helyi menetrend szerinti
autóbusz járatainak menetrendje
Adóslista
Önkormányzatunk felé adóhátralékkal
rendelkező cégek és magánszemélyek listája
Ebrendészet
Önkormányzati ebrendészet információi,
felhívásai, átvehető kutyák fényképes listája
Lakossági bejelentő
Véleménye, vagy problémája van? Írjon nekünk!
Vásárnaptár
Országos kirakodó-, autó-, termény-, állat-
és kutya vásár, továbbá zsibvásár időpontjai

Ismerje meg Ön is Kiskunhalas magával ragadó történetét, a kezdetektől napjainkig!

Az öt kötetből álló sorozat megvásárolható a Thorma János Múzeumban, továbbá már ingyenesen, elektronikus formátumban is elérhető.

A kötetek letöltése